FAQ otázky a odpovědi týkající se problematiky ADR

BEZPEČNOSTÍ PORADCE ADR

POZOR: Osobu bezpečnostního poradce ADR musí jmenovat každá firma, která provede alespoň jednou za rok přepravu plně dle ADR. Tento požadavek se týká dopravů, odesílatelů, ale i příjemců(!).

Jsem živnostník a občas svou Avií přepravím v kanystrech cca 500 litrů benzínu, musím mít bezpečnostního poradce?

ANO, pokud alespoň jednou za rok provedete přepravu plně dle ADR (na vozidle máte otevřené oranžové tabulky), musíte mít jmenovanou osobu bezpečnostního poradce ADR. Zjednodušeně řečeno musí mít bezpečnostního poradce „každé IČO“. Rádi pro Vás tuto službu externě zajistíme, kontaktujte nás.

Jsme zemědělské družstvo, máme na dvoře bencalor s naftou – nádrž má asi 3 000 litrů, plníme ji z cisterny, která k nám zajíždí od dodavatele. Musíme mít bezpečnostního poradce i když nemáme vlastní cisternu?

ANO, provádíte příjem nafty motorové z cisterny. Musíte mít jmenovanou osobu bezpečnostního poradce ADR i když z cisterny přijmete pouze 100 litrů motorové nafty. Rádi pro Vás tuto službu externě zajistíme, kontaktujte nás.

Vozíme na pole ke strojům naftu v IBC kontejneru – většinou tak 900 litrů v dodávce. Musíme mít bezpečnostního poradce?

NE, jedná se o přepravu v kusech a v případě motorové nafty dokonce o podlimitní přepravu. Osobu bezpečnostního poradce nemusíte mít jmenovanou. Řidiče ale musíte mít vyškoleného minimálně dle 1.3 ADR jako osobu podílející se na přepravě. Rádi Vám řidiče vyškolíme, informace zde.

Jsme spediční firma, občas přepravíme nějaké nebezpečné zboží, musíme mít bezpečnostního poradce?

ANO, ale záleží na tom, jak máte sestavené smlouvy se zákazníky. Pokud budete přejímat odpovědnosti odesílatele, musíte mít jmenovanou osobu bezpečnostního poradce ADR. Rádi pro Vás tuto službu externě zajistíme, kontaktujte nás.

 

 

© M KONZULT s.r.o., 2017, IČ: 267 371 32

Tvorba www stránek zdarmaWebnode